Cilt Problemleri

Senin Güneş Koruyucun Hangisi?

Tüketim alışkanlıklarımız, gelişen teknoloji ve yükselen trendlere bağlı olarak hızla değişime uğruyor. 
Standartlar her geçen gün yeniden tanımlanıyor. Hayatın her alanında beklentilerimiz yükseliyor.

Bu durum, kullandığımız cilt bakım ürünlerinde de kendini gösteriyor. Nihai güzelliğe giden bu yolda, beklentilerin karşılanabilmesi için, markalar yenilikçi yaklaşımlar geliştiriyor. Bu yenilikçi yaklaşımların başında şüphesiz ki kişiselleştirme trendi yer alıyor.

Son yıllarda tüketim anlayışımızı en çok etkileyen trendlerden biri olan kişiselleştirme, parfümden makyaja; anti ageing ürünlerden nemlendiricilere kadar, kozmetik dünyasının hemen hemen tüm alanlarına nüfuz etmiş durumda.

Güneş koruyucular da fiziksel ve kimyasal koruyucular olarak hayatımızda uzun yıllar boyunca yer aldı. Beyaz tabaka bırakan fiziksel koruyucular ile göz yakan kimyasal koruyucular arasında tercih yapmak durumunda kaldık çoğu zaman. Şimdilerde ise bu durum yerini, tüketicinin değişen ihtiyaçlarına karşılık verebilen çok çeşitli güneş koruyuculara bıraktı. Cilt tipine ya da kişinin yaşam şekline göre özel olarak geliştirilen güneş koruyucular sayesinde, güneşten korunmamak için artık bir bahanemiz kalmadı.
 

Cilt Tipine Göre Güneş Koruyucular:
Hassas, kuru, karma, yağlı ya da bunların kombinasyonları şeklinde sınıflandırabileceğimiz cilt tiplerine göre güneş koruyucu seçimi hem sağlıklı korunma hem de konforlu kullanım açısından oldukça önemlidir. Cilt tipine göre güneş koruyucu seçiminde, alanında uzman eczacı ve doktorların tavsiyeleri ile hareket etmek önemlidir. 
Hassas ciltler parfümsüz, mineral filtre içeren güneş koruyucuları rahatlıkla kullanabilirler. Mineral filtrelerin ciltte beyaz bir tabaka bırakması pek sevilen bir durum olmasa da, sağlık için gereklidir. Yeni teknolojiler sayesinde bu beyaz tabaka eski ürünlere oranla son derece makul seviyelerdedir.

Kuru ciltlere özel geliştirilen nemlendirici özelliği yüksek güneş koruyucular, cildin nem bariyerini korumaya yardımcı olur. Cilt bariyeri güçlü olduğunda güneşin zararı görece azalır ve güneş koruyucunun etkinliği artar.
Karma ya da yağlı ciltlerin tercih edebileceği Dry Touch ürünler; yani su bazlı olup emolient yağlar içermeyen güneş koruyucular, gözeneklerin rahat nefes almasını sağlarken cildin yağlanmasını da engellemektedir. Ciltte akne oluşumunu tetiklemeyen ve mat bir doku sağlayan bu ürünler, ülkemizde de karma-yağlı cilt tipi yaygın olduğundan, en çok tercih edilen güneş koruyucuların başında gelmektedir.

Cilt tiplerine göre formüle edilen güneş koruyucuların yanı sıra, lekelenmeye eğilimli ciltlere özel geliştirilen güneş koruyucular da, özellikle leke tedavisi geçmişine sahip tüketiciler için tercih sebebidir. Fakat hiç lekesi olmasa bile lekeden korunmak isteyen, leke tedavisi geçmişi bulunan ya da halihazırda leke problemi yaşayan tüm tüketicilerin bu gibi lekelenmeye eğilimli ciltlere özel formüle edilen güneş koruyucuları tercih etmeleri faydalı olur.

Bunun gibi, özellikle anti ageing ve onarım etkisi yüksek güneş koruyucular da, güneşin yıkıcı etkilerini onarmada öncelikli tercih edilebilir. Bir güneş koruyucuda bu gibi ayrıcalıklı özelliklerin bulunması, tüketici beklenti ve ihtiyaçlarını çok daha kişisel boyutta karşılamaktadır. 

Etkinlik ve kullanım konforunun yanında makyaj etkisi de sağlayan, “Tinted - Teinted” olarak isimlendirdiğimiz renkli (kapatıcı özelliği bulunan) güneş koruyucular, günlük hayatımızda kullandığımız fondöten veya çeşitli kapatıcıların yerini hızla almaya başladı. Makyaj ürünlerindeki zararlı ağır metalleri içermeyen bu dermokozmetik güneş koruyucular, hem sağlıklı hem de güzel görünüm açısından çok büyük bir konfor sağlamaktadır. 

Tamamen size özel ve sizin önceliklerinizi karşılayan bir güneş koruyucu seçimi için, alanında uzman eczacı veya dermatologlardan yardım almak, hem cebinizi hem sağlığınızı koruyacaktır. Keyifli tatiller!

T: 9/25/2018
İLGİLİ ÜRÜNLER
     
RADIX

Rdx Kozmetik, 2005 yılında kurulmuştur. Eczacılık sektörünün önemli oyuncularından biri olma hedefiyle yola çıkan Radix Pharma, cilt bakımı alanında kalitesini kanıt

BİZE ULAŞIN
Yenibosna Merkez Mah. 29 Ekim Cad. No:3 İç Kapı No:75 Bahçelievler / İstanbul
+90 212 620 30 60
+90 212 620 20 61
info@rdxkozmetik.com
E-BÜLTEN KAYIT
Tüm etkinliklerimiz hakkında bilgi almak için posta listemize kaydolun ...
Tüm Hakları Saklıdır 2018 Radix Kurumsal